• you tube
  • instagram
  • facebook
  • na żywo

UWAGA: Michał ukończył bieg!
DYSTANS: 1600 km
CZAS: Michał biegnie od 33 dni.

JUKON/ALASKA 2017

Łodzianin Michał Kiełbasiński wyrusza na wyprawę. Planuje przebiec 1000 mil (1700 km) przez Yukon i Alaskę. Będzie biegł, ciągnąc za sobą sanki ze sprzętem i prowiantem, przez lasy, góry, zamarznięte jeziora, w temperaturze dochodzącej do – 60 st. C. RunDOG to bieg non-stop na morderczym dystansie i w przeraźliwie niskich temperaturach.

Od Whitehorse do Fairbanks
Dnia 22 stycznia Michał Kiełbasiński wyrusza do Kanady. W mieście Whitehorse będzie się aklimatyzował i trenował przed biegiem. W trasę wyruszy na początku lutego. Będzie biegł przez lasy, góry i zamarznięte jeziora północnej Kanady (Yukon Territory) i najbardziej na północ wysuniętych rubieży USA (Alaska).
mapa
Etap I – Etap rozgrzewkowy, testy sprzętu, 100 km Carcross – Whitehorse.
Etap II – Yukon Quest „część kanadyjska”, 700 km Whitehorse- Dawson City.
Etap III – Yukon Quest „część amerykańska”, 900 km Dawson City – Fairbanks.

Co go czeka na trasie?
Przeciwnikami Michała będą głęboki śnieg, huraganowy wiatr i temperatura, która w nocy spada nawet do - 60°C. Tamtejsza pogoda potrafi płatać figle, podskakując znienacka do zera, dlatego sanki, które będzie ciągnął Michał, będą mieć dodatkowe kółka, które w razie potrzeby można będzie dołączyć do sanek. Średnia w pierwszym kwartale roku utrzymuje się w okolicach - 35°C. Przeciwnikiem będzie też samotność, bo przez wiele dni będzie sam i musi liczyć sam na siebie. Trasę planuje pokonać w czasie od 20 do 30 dni.

Szlakiem poszukiwaczy złota
Trasa biegu Michała Kiełbasińskiego będzie wiodła szlakiem Yukon Trail – drogą najsłynniejszego wyścigu psich zaprzęgów Yukon Quest, odbywającego się cyklicznie na dystansie 1000 mil (1700km) i przebiegającego przez dwa państwa – Kanadę (Yukon Territory) i USA (Alaska). To legendarna droga pomiędzy Whitehorse, Dawson i Fairbanks, którą przemierzali dawni traperzy, poszukiwacze złota i przygód. Do swego biegu Michał wystartuje równolegle z psimi zaprzęgami i najlepszymi muscherami z całego świata.

O MICHALE

michałMichał Kiełbasiński, rocznik 1968. Do szkoły podstawowej chodził w Libii. Zdał maturę w XII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Studiował medycynę, geografię, informatykę, ale żadnego kierunku nie skończył. Wykonywał wiele zawodów: od pracownika na wysokości, poprzez branżę IT, własną firmę organizującą imprezy o charakterze incentive, aż po dziennikarstwo.


Camel Trophy
camel_trophyNa szlak Wielkiej Przygody wkroczył w 1996 roku. Wybrany spośród kilkunastu tysięcy kandydatów, został uczestnikiem legendarnej wyprawy Camel Trophy. Trasa przeprawy wiodła ze wschodu na zachód indonezyjskiej części wyspy Borneo. Była to pierwsza na świecie wyprawa, która pokonała tę trasę samochodami terenowymi. W biało-czerwonych barwach wystartował wraz z Jarkiem Kazberukiem. Team Poland Kalimantan’96 może pochwalić się najlepszym miejscem polskiej załogi w kilkunastoletniej historii Camel Trophy. Z czasem jego pasją stały się liczne wyprawy w bliższe i dalsze zakątki świata. Przemierzył różne zakamarki Europy, obie Ameryki, kraje Azji Wschodniej, Australię, Afrykę Północną.

Adventure Racing
Od 15 lat związany ze sportem ekstremalnym, nazywanym na Zachodzie Adventure Racing (czyli Rajdy Przygodowe). To dyscyplina, łącząca orientację w terenie (podążanie z mapą i kompasem poprzez wyznaczone punkty kontrolne), kolarstwo górskie, kajakarstwo morskie, śródlądowe i górskie, wspinaczkę, nurkowanie, narciarstwo biegowe pokonywanie jaskiń. Zawodnicy startują w zespołach, najczęściej czteroosobowych.

Ultrarunning
ultrarunningW 2011 roku zaczął biegać ultramaratony. W 2013 roku wygrał I Bieg Siedmiu Szczytów. 235 km przebiegł w 35 godzin i 31 minut. Przygoda Michała z Yukonem Arctic Ultra, czyli najdłuższym biegiem ultra w najniższej temperaturze, rozpoczęła się w lutym 2015 roku. Był pierwszym Polakiem, który podjął wyzwanie. Wystartował z zamiarem przebiegnięcia 700 km od Whitehorse do Dawnson. Przez pewien czas prowadził, ale mróz sięgający do -48 st. C spowodował silne odmrożenia obu rąk i lewej stopy. Trafił do szpitala. Stamtąd obiecał swoim kibicom, że na Yukon jeszcze wróci i dokończy bieg.

Osiągnięcia
Michał Kiełbasiński ma na swoim koncie niemal setkę startów w zawodach Adventure Racing na dystansach od 100 do 700 km, w kraju i za granicą, wielokrotnie zakończonych na podium.
  • 2009 r. tytuł Mistrza Polski Adventure Racing (trasa Masters - 370 km).
  • 2010 r. tytuł Mistrza Polski Adventure Racing (trasa Masters - 430km).
  • 2010 r. Wicemistrz Polski w Biegowych Maratonach na Orientację (dystans 100 km).
  • 2013 r. zwycięzca pierwszego w Polsce biegu górskiego ULTRA na 200+km - 7 Summit Run (240km)
  • Jako jedyny Polak, w jednym roku stanąłem na podium wszystkich imprez rozgrywanych na dystansie +200km.


BIEG DLA PSA

Człowiek biegnie dla psa
psy- Na jednej z głównych ulic Whitehorse stoi pomnik z podpisem: „To all those who follow their dreams”, czyli „Wszystkim tym, którzy podążają za swymi marzeniami”. Bohaterami pomnika, są nie bez powodu dwie postaci: człowiek i pies - opowiada Michał Kiełbasiński. - To właśnie tym czworonogom, od zarania towarzyszącym w wędrówce człowieka, chciałbym zadedykować mój bieg. Trudno jest słowami opisać jak wielką pomoc, przywiązanie i wierność otrzymał w swej historii człowiek od swego największego i najwierniejszego przyjaciela. Pies stróżował dla człowieka, pies był pasterzem-pomocnikiem człowieka, pies był przewodnikiem człowieka, pies, w psim zaprzęgu biegł dla człowieka. Nadszedł czas by w imieniu ludzkiego plemienia powiedzieć dziękuję. Nadszedł czas, by człowiek pobiegł dla psa!

Projekt runDOG zakłada pomoc zwierzakom ze schronisk poprzez zbiórkę pieniędzy podczas najdłuższego i najbardziej ekstremalnego biegu na Ziemi. Za każdy przebiegnięty przez Michała kilometr trasy, osoby indywidualne, firmy i instytucje, mogą zadeklarować dowolnie określoną przez siebie kwotę pieniędzy. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane wybranym schroniskom dla zwierząt w Polsce.
Ty także możesz pomóc.
pomagaj

SPONSORZY

VESBO
Brubeck PajakSport
Amronet ZWiK FunExSports R-Six Team Beef-Jerky

Partner wiodący
Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

Partnerzy
Stis-Metal Mapal Compass Cadpol Sporting Brożyna
strona ostatnia